Kui ilmad on ilusad, siis tuleb kurki purki panna! 🥒
Jaak ütleb: “Ei tea, kui kaua see suvi veel kestab, aga igaks juhuks panin juba portsu kurke purki. Kui talv tuleb, siis on hea võtta – krõmps ja maitsev, nagu äsja aiast noppinud!”
Seekordne retsept jõudis Jaaguni läbi Maalehe ja Anne Velli, aga nagu ikka – Jaagu enda käega lisatud kogemused ja kuldsed nipid annavad sellele oma maitse.
💡 Kuidas teha Jaagu moodi purgikurki, mis kestab järgmise suveni (või vähemalt seni, kuni nahka pannakse)?
Retsept ĂĽhe 1,7-liitrise purgi kohta:
-
Pane purki väikesed kurgid
-
Lisa kohe ka:
-
mustsõstra lehti
-
tilli
-
mädarõika juurt
-
kĂĽĂĽslauku
-
-
Lõpuks lisa:
-
1 tl sidrunhapet
-
1 tl suhkrut
-
2 spl soola
-
5 tera musta pipart
-
1 tablett aspiriini
-
Ja siis tuleb kuldne trikk:
Kalla peale keev vesi, keera KAAN peale ja pöörake purk tagurpidi kaanele. Rätik ümber jahtuma ja siis keldrisse rahunema.
🟢 Jaak soovitab: “Alati kasuta uusi kaasi – vana kaanega võib ka parim kurk hukka minna!”
Miks just nĂĽĂĽd kurki purki panna?
Praegu on parim aeg – paljud kasvatajad müüvad juba väikest kurki suurtes kogustes soodsa hinnaga (umbes 1 €/kg).
Jaak lisab: “Parimad sordid: Alex, Dirigent, Dolomite, Alpaka – vali endale lemmik ja anna purkidele kuuma!”
📸 Vaata galeriid ja inspireeru – krõmps kurk ei oota!
🧄🌿🥒 Ja kui said ise ka purgid täis, jaga meile ka pilti – Nurmiko Jaak tahab näha, kes veel “kurgihooaja võidujooksus” kaasa löövad!
