FIRMAST

Nurmiko on üks Eesti vanimaid ja suurimaid aiandusettevõtteid, tegutsedes Eesti turul juba alates aastast 1989. Nurmiko peamiseks tegevusalaks on lillekasvatus ning lillede, floristikatarvete ja aianduskaupade import.
 
Nurmiko on järjest enam pühendunud kvaliteetse kodumaise toodangu kasvatamisele ning pea 30% müüdavast kaubast moodustab omatoodang, mis valmib Nurmiko kasvuhoonetes Saku lähedal Juuliku külas. Omatoodangut eksporditakse väljaspoole Eestit nagu Soome ja Läti. 
 
Nurmiko aiandist üks osa kuulub aianduskeskusele, kus peale omatoodangu müüakse laias valikus erinevaid toa- ja õuetaimi ning aiandustarbeid nagu savi- ja keraamilised potiümbrised, mullad, väetised, tööriistad jne. 
 
Nurmiko kasvatatud ja imporditud kaupa võib leida ka pea kõikidest hästi varustatud lillepoodidest ning marketitest üle Eesti. 

Ajalugu

Nurmiko sai alguse aastal 1989, mil Jaak Ungerson asutas tootmiskooperatiivi Nurmiko. Peamine tegevusala oli kuivlillede kasvatmine ja eksport Soome ning Rootsi. Mõned aastad hiljem alustati lõikelillede impordiga Hollandist. Ajapikku lisandusid lõikelilledele potililled ning floristika- ja aianduskaubad. Esialgu oli põhiline lillepoodide teenindamine, kuid turu arenedes alustati koostööd ka erinevate marketitega.

Vahepealsetel aastatel omas  Nurmiko ka lillepoodide ketti üle Eesti ning savipotitehast Tsoorus, kuid need kõrvalharud on tänaseks müüdud või likvideeritud.

1996 aastal alustas Nurmiko lillekasvatusega, mis on tänases Eestis üks suurimaid ning tuntumaid. Enamus toodangust realiseeritakse koduturul, kuid juba aastaid toimub eksport Soome ja vähesel määral ka Läti turule.