Tagasi

LEHTPUUD JA -PÕÕSAD

Harilik pukspuu (buxus) /13

Harilik pukspuu on madal igihaljas põõsaś, kelle võrsed on noorelt karvased, neljakandilised ja oliivirohelised ning hiljem paljad ja ümarad. Lehed sarnanevad mustikalehtedele. Lehti ja võrsete koort ei tasuks närida, mürgised. Pukspuud taluvad pügamist ja moodustavad tihedaid põõsaid.. Kasutusel nii vabakujuliste kui ka pügatud hekkidena, eriti kenad suuremates pottides.

Aeglase kasvuga varjutaluvad taimed lubjarikastele muldadele. Igihaljaid lehtpõõsaid peaks sügisel katma, et taim talvise veevaru kätte saaks ja talveks võiks ikkagi, igaks juhuks, multšida ja kuuseoksi ümber torkida. Kaitsta kevadise päikese eest või sulatada külmunud maa sooja veega, et pisikesed tärkavad lehekesed kevadel maapinnast joogi kätte saaks.

Kuna pukspuust on võimalik teha madalat hekki, tuleks seda talveks katta. Soovitav on teha kast, mis kaitseb ka okste murdumise eest, samuti on kergem oanna lisasoojustust. Üldjuhul kannatab pukspuu lühiajaliselt kuni -20 kraadist külma. Pigem on ohuks liiga soojad talved.

  • 3.70 €