Tagasi

OKASPUUD JA -PÕÕSAD

Harilik elupuu Brabant konteineris 120-140cm Holland

Elupuu hekitaimena annab kõige kiiremini soovitud tulemuse - aastaringse privaatsuse ja koduhoovi ümbritseva rohelise seina.

Harilik elupuu "Brabant" on kiirekasvuline, võra koonusja kujuga. Okkasoomused on helerohelised, talvel värvuvad pruunikakas. Aastane juurdekasv võib elupuul olla 20-50cm. Elupuu on spetsiaalselt heki taimeks aretatud. Esimestel aastatel on juurdekasv hõre ja hargnemata. Taim vajab regulaarset lõikust. Latva kärpida alles siis, kui on saavutanud soovitud kõrguse. Elupuule sobivad paremini viljakad, parasniisked saviliivmullad. Kuivas mullas kasv aeglustub. Talub saastunud õhku.

Istutamine: Istutusauk kaeva kaks korda suurem, kui istiku mullapall. Istutusauku lisa okaspuudele mõeldud mulda või turvast. Istutamisel jäta taime juurekael ja mullapind samale kõrgusele. Peale istutamist tuleb taimi kindlasti kasta. Vahekaugus istutamisel: pügatava heki puhul 1,5-2 taime/jm., vabakujulise heki puhul 1taim/jm.

Hooldus: kevadel kasuta okas- ja elupuude raviks ning tugevdamiseks spetsiaalselt okaspuudele mõeldud väetisi, mis aitavad taimedel paraneda külmakahjustustest ning taastada erksa värvi ja tugevdada juurestikku.

Ära unust taimi ka suvel kasta! Taimi kasta põhimõttel, et pigem harva, kuid väga põhjalikult.

  • 8.40 €