Tagasi

TAIMEKAITSE JA TÕRJEVAHENDID

Feromoonpüünis õunamähkurile 2

Kasutades oma aias 2-5 feromoonpüünist saate avastada õunamähkuri olemasolu aias, hinnata püünispüükide põhjal, kas pritsimine on vajalik, vajaduse korral viia pritsimine läbi õigel ajal.

Kasutades püüniseid suuremal arvul saate õunamähkuri liblikate väljapüügi abil vähendada tema arvukust.

Õunamähkuri liblikate väljapüük feromoonpüünistega sobib selle kahjuri tõrjeks väga hästi just koduaedadesse, kus ei soovita üldse kasutada või kasutatakse võimalikult vähe insektitsiide.
Väljapüügiks tuleb arvestada püünis iga täiskasvanud õunapuu või kahe noore puu kohta, ning riputada need kindlasti kõrgemale, soovitavalt 2-3 m kõrgusele, kuna õunamähkuri liblikad lendlevad peamiselt õunapuu krooni ülemises kolmandikus.

3-4 nädala möödudes tuleks selleks ajaks enamasti juba parasjagu tolmunud ja putukate ning prahiga kattunud liimpõhi püünised kindlasti välja vahetada. Kui õunamähkuri lendlus kestab kauem (see oleneb peamiselt ilmastikust), tuleks juuli keskel välja vahetada nii liimpõhi kui ka dispenser. Kui tagavarakapslit ei vajata, võib seda suletud pakendis jahedas kohas säilitada ja kasutada järgmisel kevadel.

  • 7.90 €