Tagasi

ÕITSVAD TOATAIMED

Asalea (rhododendron simsii) /17

Asaleale (Azalea) meeldib jahe ja õhurikas keskkond. Kuna õitsemise ajal vajab taim 12-15 kraadist ruumi, siis tuleks leida taimele majas kõige jahedam koht, mis samas oleks valgusküllane. Varakevadine keskpäeva päike võib talle liiga teha. Sobib kasvatamiseks ka talveaias või kinniehitatud rõdul. Kui ruum on 20-kraadine või üle selle, siis õied närtsivad kiiresti ja pungad ei pruugi avaneda.

Eelistab mõõdukalt niisket õhku, seega on soovitav vältida radiaatorite lähedust. Pärast öökülmade lõppemist võib tõsta õue. Augustist võib taim olla ka päikese käes. Vältida tõmbetuult!

Kastmiseks kasutada pehmet vett, sest ta on tundlik kloorise ja lubjase vee suhtes. Mullapinda ei tohi üle kasta, kuid samas ei tohi lasta ka päris läbi kuivada. Oluline on, et kastes imbuks niiskus ka poti keskossa. Kui mullapind on lastud läbi kuivada, võib hoida küllastumiseni vees, et niiskus imbuks läbi, aga mitte kauem kui paar tundi (isegi tund). Kindlasti ei tohiks potti vette unustada. Aeg-ajalt võib ka muul juhul tõsta veega täidetud anumasse, kus lasta tal olla kuni mulle veepinnale enam ei tule.

  • 15.50 €